Polska Zielona Sieć zaprasza na bezpłatny warsztat edukacyjny pt. „Pokonać ubóstwo energetyczne i transportowe – jakie mamy narzędzia systemowej zmiany na poziomie lokalnym?”. Tematem spotkania będzie Społeczny Fundusz Klimatyczny. Warsztat ,prowadzony przez ekspertów z Instytutu Reform, odbędzie się 12 marca 2024 r. w godz. 10:00 – 14:30 w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „Rawa.Ink” w Katowicach. Wydarzenie organizowane jest w ramach Regionalnego Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0 (ROPT 2.0).
Link do rejestracji >>>TUTAJ
Podczas warsztatu przedstawimy Państwu zagadnienia:
- Powiązanie SFK z ETS2
- Budynki i transport w ETS2
- SFK jako narzędzie redystrybucji środków w ramach UE (skala, źródła i zasady finansowania)
- SFK na tle innych instrumentów i planów
- Ramy czasowe SFK
- Polityka społeczna a polityka klimatyczna, kluczowe wytyczne KE oraz przykłady działań
Szczegółowa agenda spotkania:
10:00 – 10:20 Wstęp o sprawiedliwej transformacji na Śląsku (Kamil Szewczyk)10:20 – 11:50 Czym jest Społeczny Fundusz Klimatyczny? (Wojciech Augustowski i Michał Wojtyło)11:50 – 12:20 Przerwa kawowa12:20 – 13:50 „Warsztat przyszłościowy” – od utopii do rozwiązania realnych problemów. (Wojciech Augustowski i Michał Wojtyło)13:50 – 14:20 Obiad
Warsztaty poprowadzą:
Wojciech Augustowski – starszy analityk ds. polityk publicznych. W Instytucie Reform zajmuje się projektami związanymi z jakościową analizą krajowych i europejskich polityk publicznych oraz wypracowywaniem dla nich zaleceń i rekomendacji. Ponadto jest odpowiedzialny za rozwój i realizację projektów z sektora governance. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w administracji centralnej, polegające m.in. na tworzeniu i realizacji projektów strategicznych, doradczych i legislacyjnych.
Michał Wojtyło – analityk ds. polityk publicznych. W Instytucie Reform zajmuje się projektami dotyczącymi zarządzania strategicznego procesem dekarbonizacji, ze szczególnym uwzględnieniem sprawiedliwej transformacji energetycznej. Wcześniej był wicedyrektorem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego (CAKJ) oraz zastępcą redaktora naczelnego portalu Klubu Jagiellońskiego (KJ), odpowiedzialnym za analityczne publikacje związane z politykami publicznymi i polityką międzynarodową.
Rejestracja
Aby wziąć udział w warsztacie należy wypełnić formularz znajdujący się pod tym linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSewIFsUsAy…/viewform…
Podczas spotkania będą odbywać się dyskusje moderowane z uczestnikami. Jeśli w swojej codziennej pracy, dotyczącej problematyki adaptacji miast do zmian klimatu, spotkali się Państwo ze specyficznymi problemami bardzo proszę o przesłanie pytań, tak aby nasi eksperci mogli się przygotować do udzielenia Państwu odpowiedzi.
Ponadto zachęcamy Państwa do zapraszania na nasz warsztat innych potencjalnych zainteresowanych. Serdecznie pozdrawiam i pozostaję do Państwa dyspozycji w razie pytań dotyczących tego zaproszenia.
Warsztat realizowany jest w ramach projektu „Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0 (ROPT 2.0)”. Okres realizacji projektu: 01.04.2024 – 31.12.2026. Wartość projektu: 11.420.126,06 PLN, w całości dofinansowany z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Liderem projektu jest Województwo Śląskie.