Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Nasz Klimat” – warsztaty o klimacie i transformacji energetycznej poprowadzone przez Marcina Popkiewicza oraz inaugurację konkursu filmowego połączoną z wykładem o realizacji filmowej Olgierda Michalaka. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2023 r. w Domu Kultury Świt w Warszawie o godz. 12:00.
Plan spotkania:
12:00 – 12:10 – powitanie uczestników
12:10 – 14:30 – warsztaty o klimacie i transformacji energetycznej [Marcin Popkiewicz]
14:30 – 15:15 – lunch [zapewniony przez organizatorów]
15:15 – 15:30 – inauguracja konkursu filmowego „Nasz Klimat”
15:30 – 16:00 – wykład o realizacji filmowej [Olgierd Michalak]
Spotkanie skierowane jest do młodych osób w wieku od 15 do 19 lat z całej Polski i jest bezpłatne.
Nasz Klimat
– warsztaty o klimacie, transformacji energetycznej i filmie & inauguracja konkursu filmowego
Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że klimat i środowisko potrzebują naszej uwagi i zaangażowania. Zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, a my jako społeczeństwo musimy podjąć konkretne działania, aby przeciwdziałać ich negatywnym skutkom. Dlatego niezwykle ważne jest organizowanie wydarzeń edukacyjnych i inspirujących, które pomogą nam lepiej zrozumieć te kwestie. Jednym z takich wydarzeń jest „Nasz Klimat,” które odbędzie się 25 listopada w Domu Kultury Świt w Warszawie o godz. 12:00. Wydarzenie „Nasz Klimat” to unikalna okazja dla wszystkich zainteresowanych sprawami klimatycznymi, transformacją energetyczną i filmem, aby pogłębić swoją wiedzę i ciekawie spędzić czas. Warsztaty będą prowadzone przez wybitnych ekspertów w dziedzinie zmian klimatu i realizacji filmowej: Marcina Popkiewicza oraz Olgierda Michalaka.
Marcin Popkiewicz to znany działacz pro-klimatyczny i autor licznych książek poświęconych zmianom klimatycznym. Jego wiedza i doświadczenie pomogą uczestnikom zrozumieć, dlaczego ochrona klimatu jest tak istotna.
Olgierd Michalak to doświadczony filmowiec, który podzieli się swoją wiedzą na temat sztuki tworzenia filmów i jak można wykorzystać ją, aby przekazywać ważne społeczne przesłania. Jego inspirująca prelekcja zapewne zachęci młodych ludzi z zacięciem filmowym do zaangażowania się w konkurs filmowy.
Zasady uczestnictwa
Wydarzenie skierowane jest do młodych osób w wieku od 15 do 19 lat z całej Polski.
Zapewniamy:
- zwrot kosztów transportu zbiorowego dla osób spoza Warszawy do kwoty 160 PLN/ os (dla 50 osób)
- wyżywienie wegetariańskie lub wegańskie
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłoszenia za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na warsztat. Potwierdzimy uczestnictwo wiadomością mailową na adres email podany w formularzu zgłoszeniowym. Spotkanie będzie transmitowane online.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: Formularz rejestracyjny
Konkurs Filmowy „Nasz Klimat”
Jednym z kluczowych punktów programu jest inauguracja konkursu filmowego „Nasz Klimat”. Jest to wspaniała okazja dla młodych pasjonatów filmu oraz ochrony klimatu i środowiska, aby wyrazić swoje przemyślenia i obawy na temat zmian klimatycznych. Tak, jak pisaliśmy wcześniej niektóre zmiany widać gołym okiem, inne są nieco bardziej ukryte. A może chcielibyście skupić się na rozwiązaniach, a nie na problemie? To już zależy od Was. Wystarczy pomysł, trochę czasu i zwykły telefon komórkowy, aby wziąć udział w konkursie.
Filmy konkursowe powinny mieć od 38 sekund do 5 minut i mogą być tworzone indywidualnie lub w zespołach składających się z maksymalnie trzech osób. Rejestracja uczestnictwa w konkursie jest możliwa od 25 listopada do 1 grudnia 2023 roku, a filmy można zgłaszać do 22 grudnia 2023 roku. Konkurs jest skierowany do osób w wieku od 15 do 19 lat.
Dlaczego warto wziąć udział?
Konkurs filmowy „Nasz Klimat” to nie tylko okazja do wykorzystania swojego talentu filmowego, ale także sposób na wyrażenie swojego zaangażowania w sprawy klimatyczne. Twoje przesłanie może dotrzeć do szerokiej publiczności i pomóc w budowaniu świadomości na temat zmian klimatycznych. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym filmowcem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z filmowaniem, ten konkurs to szansa, której nie warto przegapić.
Więcej informacji na temat konkursu „Nasz Klimat” oraz regulamin konkursu będą dostępne są na stronie internetowej www.agitproject.info od 25 listopada 2023 r. Tam również znajdą się szczegóły dotyczące rejestracji i zgłaszania filmów oraz nagród. Niezapomniana przygoda i szansa na wpływanie na swoją rzeczywistość czekają na wszystkich gotowych podjąć wyzwanie!
Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję do zobaczenia podczas wydarzenia „Nasz Klimat” w DK Świt 25 listopada o godz. 12:00!
*Zależy nam na tym, aby warsztat był dostępny dla wszystkich – prosimy o zgłoszenie potrzeb związanych z dostępnością na adres: naszklimat@zielonasiec.pl
Bio prelegentów:
Marcin Popkiewicz – analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
Olgierd Michalak – urodzony w 1981 w Warszawie operator obrazu, operator kamery. Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor zdjęć do dokumentów i reportaży w ponad 90 krajach na świecie skoncentrowanych na naturze i człowieku. W jego dorobku są zarówno realizacje w Himalajach, podczas konfliktów zbrojnych jak i zdjęcia podwodne na otwartym oceanie. Ma na swoim koncie pracę dla telewizji polskich i zagranicznych. Jego prace zostały wyemitowane w ponad 50 krajach, zdobywając nagrody od Grand Press po nagrodę Delfina z Cannes. Przez ostatnie 7 lat jest autorem zdjęć do programu “Kobieta na krańcu świata” Martyny Wojciechowskiej. Urodzony podróżnik.