Jedz lokalnie, działaj globalnie – konkurs wideo!

Czy wiecie, skąd pochodzi żywność na Waszych talerzach? Czy wiecie, jaka jest jej jakość? A może słyszeliście o przemysłowej produkcji żywności, która wpływa na pogłębianie zmian klimatu, wyczerpywanie zasobów naturalnych i na społeczności rolników na całym świecie?

Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Otwarty Plan organizują konkurs video towarzyszący międzynarodowemu projektowi Jedz lokalnie, myśl globalnie. Wspólnie z uczniami gimnazjów i liceów, pomysłodawcy projektu poszukują odpowiedzi na pytania wynikające ze współczesnego modelu produkcji żywności. Celem konkursu jest poszukiwanie kreatywnych pomysłów na lokalne działania, które mogą stanowić odpowiedź na problemy związane ze współczesnym modelem produkcji i konsumpcji żywności. Koordynatorzy projektu zachęcają do zaprezentowania swoich pomysłów w postaci krótkich filmów nagranych telefonem lub tabletem. Film wytypowany przez jury konkursu, zostanie wyprodukowany przez profesjonalne studio filmowe i będzie miał szansę dotrzeć do tysięcy ludzi w Polsce i Europie.

Nagrodzona praca na poziomie krajowym zaprezentowana zostanie w ogólnopolskich mediach, a autor/autorka pomysłu otrzyma profesjonalnie wyprodukowane video na bazie scenariusza wcześniej przesłanej pracy. Zwycięzca konkursu na poziomie krajowym, przejdzie do etapu międzynarodowego, w którym udział weźmie czternaście państw związanych z projektem.

Do kiedy?

Do dnia 24 marca 2017 r. na adres mailowy: konkurs@zielonasiec.pl prześlijcie link do wybranego przez siebie serwera wymiany plików (np. Wetransfer, Dropbox, Google Drive, Sendspace), na którym umieścicie film/filmy.

Pytania?

Wszelkie pytania związane z przygotowaniem filmu kierujcie do Pawła Stankiewicza na adres: pawelstankiewicz@zielonasiec.pl

Szczegóły konkursu: http://globalnepoludnie.pl/Jedz-lokalnie-dzialaj-globalnie

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Jedz lokalnie, myśl globalnie” http://eathink2015.org/pl

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej


Drukuj Drukuj