Pomiędzy drzewem, a betoniarką. Debata o wizji Krakowa jako miasta-ogrodu i szansach na jej realizację

obywatelska-kawiarenka-30.09W związku z tym, że zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w najbliższej Kawiarence Obywatelskiej, zamieszczamy też na naszej stronie informację i zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

Walka o to, aby Kraków stał się miastem przyjaznym obywatelom, toczy się między innymi właśnie na „zielonym froncie”. Mnożą się protaesty przeciwko wycinkom drzew, zabudowie terenów zielonych i fatalnej jakości krakowskiego powietrza.

Czy należy traktować je jako przejawy małopolskiego ekoterroryzmu? Czy jest to po prostu dążenie do zachodnioeuropejskich standardów? Należy dbać przede wszystkim o mieszkańców, czy pielęgnować interesy deweloperów? Jakie dobre praktyki z tej dziedziny funkcjonują w innych krajach Unii Europejskiej i czy da się przenieść je na polski grunt? Na te i wiele innych pytań poszukiwana będzię odpowiedź podczas najbliższej, siódmej już Kawiarenki Obywatelskiej, której gośćmi będą miejscy aktywiści: Małgorzata Małochleb, reprezentantka Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, Mariusz Waszkiewicz, prezes Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody oraz przedstawiciele Miasta.

Jak podają organizatorzy Kawiarenki chcą, aby dzięki obywatelom Kraków, jako miasto ogrodów nie pozostał marzeniem ściętej głowy i przestał być równocześnie symbolem ściętego drzewa. Podczas Kawiarenki zostaną również zaprezentowane dobre praktyki z innych krajów w obszarze ekologii

Kawiarenka Obywatelska to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie MANKO oraz Komitet Obywatelski miasta Krakowa w ramach projektu “Obywatelski Kraków”, który jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zgłoszenia udziału w spotkaniu przyjmujemy do 29 września na: ok@manko.pl

Więcej informacji: Monika Brzuchala tel. 691 566 305 e-mail: kontakt@manko.pl

Szczegóły dotyczące debaty: termin: 30 września 2014 godzina: 18:00-20:00 miejsce: Pauza In Garden ul. Rajska 12. (wejście od ul. Szujskiego)


Drukuj Drukuj