Przychodzi elektrownia węglowa do lekarza…

PROSUMENT_szer_600Tematyka inteligentnych sieci energetycznych to wciąż pewnego rodzaju zagadka. Niewiele osób wie co oznaczają zmiany wprowadzane w polskim systemie energetycznym. Niewiele też osób wie jakie dają możliwości. Dlatego właśnie powstał energetyczny spot Polskiej Zielonej Sieci, który wkrótce pojawi się w polskich stacjach radiowych! Zestawiono w nim, w dość obrazowy i nie do końca poważny sposób przestarzałe i nowoczesne rozwiązania energetyczne, posłuchajcie sami naszego spotu.

Dlaczego w spocie promowana jest postawa prosumencka? W polskim systemie energetycznym brakuje nowoczesnych rozwiązań. Za mało energii uzyskujemy z odnawialnych źródeł. Jednocześnie za dużo jej tracimy przesyłając na dalekie odległości – w naszym kraju straty wynikające z przesyłu sięgają nawet 12%! PZS_mikrogeneracja Zastąpienie tradycyjnych sieci energetycznych inteligentnymi (ISE) jest krokiem na przód, który pomoże unowocześnić polską energetykę. Jednak aby ISE z nowoczesnej technologii stały się systemem energetyki obywatelskiej niezbędni są indywidualni producenci energii – prosumenci.

Powszechnie wiadomo, że każda duża inwestycja szkodzi naszemu środowisku. Dlatego właśnie najzdrowszym dla naszej planety (a także nas samych) sposobem na pokrycie stale rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną jest energetyka rozproszona. Wytwarzanie energii w mikroinstalacjach to wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo, prosumenci wytworzoną energię w większości zużywają w swoich domach czyli w miejscu jej produkcji a to niweluje straty związane z przesyłem energii na dalekie odległości.

Więcej: dlaklimatu.pl

facebook.com/dlaklimatu


Drukuj Drukuj