Aktywni dla klimatu – II Liceum Ogólnokształcące z Krakowa w akcji

Herb_II_LO_w_KrakoweII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, to szkoła z którą Polska Zielona Sieć współpracuje od kilku w lat. Zaczęliśmy od propagowania dojazdów do szkoły rowerem przy okazji projektu “Rower – wyższa kultura mobilności”, później odwiedziliśmy szkołę z tematem poprawy jakości powietrza w ramach kampanii “Czyste powietrze dla Krakowa”. Nauczyciele i uczniowie nie spoczęli na laurach i działają dla środowiska również w innych tematach.

Uczniowie dwójki biorą udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym “Aktywni dla klimatu”, promującym i rozpowszechniającym wiedzę na temat zmian klimatycznych. Jest on częścią kampanii edukacyjnej pt. “Zmieniaj nawyki – nie klimat!”.

W dniach 17.03-01.04.014 r. konkursowa drużyna EkoSobieszczaków zorganizowała na terenie szkoły zbiórkę elektrośmieci. Trwająca 2 tygodnie akcja zakończyła się sukcesem, dzięki wsparciu i pomocy wielu osób. Do szkoły przychodzili okoliczni mieszkańcy, przyjeżdżali rodzice uczniów, właściciele sklepów dzwonili z informacją o chęci przyłączenia się do zbiórki. Sumaryczna masa zebranych elektroodpadów wyniosła 1 420 kg! Dzięki firmie Remondis trafią one do recyklingu prowadzącego do odzyskania z odpadów substancji, materiałów lub energii i ich powtórnego wykorzystania. Dzięki temu na pewno przyczynimy się do ochrony klimatu!”

Uczniom II LO życzymy dalszych sukcesów w działaniu na rzecz lepszego życia w Krakowie i Małopolsce.


Drukuj Drukuj