Żywność, energia, klimat – zapraszamy na dyskusje w Krakowie!

Wraz z Kołem Naukowym Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Kołem Naukowym Instytutu Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera serdecznie zapraszamy do Krakowa na pierwsze spotkania studenckie z cyklu “Dyskusje o wyzwaniach globalnych i lokalnych”.

 

Tematem dwóch spotkań będzie “Żywność, energia, klimat – powiązania i relacje okiem specjalisty”, a ich gościem dr Marcin Popkiewicz – autor książki “Świat na rozdrożu”, redaktor portali ZiemiaNaRozdrozu.pl oraz NaukaoKlimacie.pl, fizyk, analityk megatrendów, wykładowca i dziennikarz, specjalizujący się w kwestiach gospodarki, energii, zasobów naturalnych i ochrony środowiska.

Razem z naszym gościem spróbujemy odpowiedzieć m.in. na następujące pytania: Dlaczego zmiany klimatu są tak istotne? Jaki związek ze zmianami klimatu i procesami globalizacyjnymi ma produkcja żywności? Czy zagraża nam wyczerpanie zasobów naturalnych? O co chodzi w sporach o źródła energii?

Spotkania odbędą się w poniedziałek 9 grudnia 2013 r.:

– o godz. 11.20-13.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym, ul. Rakowicka 27, pawilon F, sala 102 (www.facebook.com/events/1435294030017384)

– o godz. 16.30-18.10 w Wyższej Szkole Europejskiej, ul. Westerplatte 11, sala A104

Wstęp wolny.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Liderzy i liderki społeczności studenckich aktywni w polskiej debacie publicznej – zasoby świata a procesy globalne” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz projektu „Klimat dla rolników” współfinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Drukuj Drukuj