Webinarium “Zmieniaj nawyki na lepsze”

zmieniaj nawyki_platformaJak realizować w szkole edukację globalną? Jak pokazywać zależności pomiędzy krajami globalnej Północy i Południa? Jak kształtować poczucie globalnej odpowiedzialności za codzienne wybory konsumenckie?

Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy w trakcie webinarium „Zmieniaj nawyki na lepsze – wysoka jakość edukacji globalnej w Polsce”. Zapraszamy!

Co w programie?

Webinarium „Zmieniaj nawyki na lepsze – wysoka jakość edukacji globalnej w Polsce” to kolejna inicjatywa w ramach projektu „Zmieniaj nawyki na lepsze! Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę” . Celem tego wydarzenia jest zapoznanie środowiska nauczycieli oraz organizacji pozarządowych z pomysłami i dobrymi praktykami w budowaniu dobrych relacji i tym samym potencjału w środowisku szkolnym do realizowania edukacji globalnej wysokiej jakości. Naszymi prelegentami będą przedstawiciele i przedstawicielki szkół, organizacji pozarządowych i instytucji zajmujący się zagadnieniami edukacji globalnej w wymiarze formalnym. Zaprezentujemy działania przeprowadzone dotychczas w ramach projektu Polskiej Zielonej Sieci: „Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!” oraz innych inicjatyw realizowanych we współpracy organizacji pozarządowych i szkół. Przedstawimy szereg materiałów i narzędzi edukacyjnych oraz możliwości ich zastosowania w szkołach. Podyskutujemy o wyzwaniach edukacji globalnych i pomysłach na jej realizację w przyszłości.

Szczegółowy Program Webinarium (pdf)

Jak wziąć udział?

Webinarium będzie wersją on-line Sympozjum pt. „Zmieniaj nawyki na lepsze – wysoka jakość edukacji globalnej w Polsce” odbywającego się 29.11.2013 w Krakowie. Poprzez webinarium wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem będą mogli w nim uczestniczyć nie wychodząc z domu. Formuła webinarium pozwoli śledzić w czasie rzeczywistym wszystkie prezentacje przedstawiane na Sympozjum jak również zabrać głos w dyskusjach poprzez chat. Zapraszamy do udziału w webinarium 29 listopada od 11:00 do 16:30.

Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się, wypełniając formularz. Można to zrobić już dziś. Po rejestracji otrzymają Państwo informację o tym jak dołączyć do webinarium. Zapraszamy!

FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Kontakt: joannasz@zielonasiec.pl

Sympozjum i webinarium “Zmieniaj nawyki na lepsze – wysoka jakość edukacji globalnej w Polsce” są częścią projektu „Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013.


Drukuj Drukuj