Studenci prosumenci. Energia to Ty – włącz się do sieci!

baner-2-plansza-Szczecin-HEADLINEW poniedziałek 18 listopada 2013 r. rozpoczęliśmy rowerowo-energetyczne szaleństwo w 4 szczecińskich akademikach. W konkursie Polskiej Zielonej Sieci pt. “Energia to Ty – włącz się do sieci!” studenci będą mogli zaznajomić się z ideą prosumenta, produkując prąd na rowerach. Przez dwa tygodnie specjalny program komputerowy będzie mierzył ilość wytworzonej energii, by na koniec wskazać zwycięzców nagrody – miniwypożyczalni rowerowej z parkingiem.

Od studenta do prosumenta

Prosument to osoba wytwarzająca energię dla swoich potrzeb w małych przydomowych odnawialnych źródłach. Rowery prądotwórcze w konkursie są tylko przykładowym źródłem energii. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę młodych ludzi na możliwości, jakie przed nimi stoją w dorosłym życiu. Energia to produkt jak każdy inny i możemy decydować o tym skąd pochodzi. Jej źródła różnią się pod względem ekonomicznym, ekologicznym i wieloma innymi. Dzięki modernizacji sieci energetycznej w Polsce i przestawieniu się na inteligentny model, każdy będzie mógł zostać prosumentem i aktywnie włączyć się do sieci. I to tylko jedna z zalet inteligentnych sieci energetycznych.

Szczegóły konkursu:

Konkurs będzie odbywał się według następującego harmonogramu:

  • 18.11.2013 – 22.11.2013 (poniedziałek-piątek)

Dom Studenta nr 3 “KORDECKI”, US Dom Studencki nr 1 i Półsanatorium, ZUT

  • 25.11.2013 – 29.11.2013 (poniedziałek-piątek)

Dom Studencki AMICUS, ZUT Studencki Dom Marynarza KORAB, AM

REGULAMIM KONKURSU (pdf)

Pomiary wyprodukowanego prądu będą miały miejsce w wymienionych dniach przez 8 godzin dziennie, w godzinach 12.00 – 20.00.

Więcej o Inteligentnych Siecich Energetycznych.

Możesz odbyć u nas wolontariat! Przypominamy, że cały czas można zgłaszać się do pomocy przy konkursie. Poznaj ciekawych ludzi, zdobądź doświadczenie, zrób coś nowego. Szukamy osób odpowiedzialnych, chętnych do pracy, zaradnych, ciekawych świata.

Na koniec wolontariatu wydajemy zaświadczenie o jego odbyciu.

Napisz do nas: konkurs@zielonasiec.pl


Drukuj Drukuj