Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier – szkolenia dla nauczycieli

logo-lasyPolska Zielona Sieć i organizacje członkowskiej zapraszają na szkolenie podsumowujące projekt „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”. Od 2011 roku realizaujemy działania kampanijne, rzecznicze i edukacyjne, które przyniosły wiele zaskakujących, pozytywnych efektów, którymi chcielibyśmy się z Państwem podzielić.

W programie szkolenia znajdzie się nie tylko podsumowanie działań edukacyjnych, których efekty przekroczyły nasze oczekiwania, ale również zaprezentowane zostaną wszystkie działania kampanijne wraz z narzędziami, z których jesteśmy naprawdę dumni. Szkolenie ma charakter merytoryczno – metodyczny, gdyż zaprezentujemy Pakiet edukacyjny, przykładowe scenariusze zajęć, sprawdzone pomysły na aktywizację młodzieży do podejmowania proekologicznych działań oraz pokażemy najlepsze przykłady zaangażowania się młodzieży w kampanie projektowe w szkołach. Chcemy pokazać co naprawdę działa!

Podczas szkolenia:

 • zaprezentujemy wszystkie dostępne ZA DARMO materiały edukacyjne,
 • podzielimy się dobrymi praktykami edukacji ekologicznej i edukacji globalnej,
 • pokażemy naszą pracę nad postawami odpowiedzialnego konsumenta na III i IV etapie edukacyjnym,
 • wyświetlimy w postaci filmów najlepsze kampanie przeprowadzone przez uczniów w szkołach,
 • przekonamy, że proekologicznie działania nie są ani trudne ani nudne,
 • zaprosimy Państwa na poczęstunek z lokalnych/ekologicznych produktów.
 • Szkolenia odbędą się w 12 województwach i odpowiedzialne za nie będą organizacje członkowskie Polskiej Zielonej Sieci. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem szkoleń i wybraniem najdogodniejszego miejsca i terminu. Dla pierwszych 10 osób w danym województwie przygotowaliśmy wyróżnienie w postaci BEZPŁATNYCH Pakietów edukacyjnych „O odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji zasobów leśnych”, który został wyróżniony w ramach międzysektorowego, partnerskiego przeglądu zainicjowanego przez Grupę Zagranica jako materiał wysokiej jakości: http://www.pah.org.pl/m/2906/Publikacja_EG_jakosc.pdf

  Po szkoleniu uczestnicy otrzymają dokument poświadczający uczestnictwo w tym wydarzeniu.

  Proszę o zgłaszanie się do dn. 14 października 2013 r. do poszczególnych koordynatorów regionalnych projektu (telefonicznie i/lub mailowo). Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona! Zgłoszenia powinny zawierać imię i nazwisko, nazwę placówki oraz kontakt telefoniczny i mailowy. Państwa uczestnictwo w szkoleniu i przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone mailowo przez koordynatorów regionalnych.

  HARMONOGRAM SZKOLEŃ – zawiera datę, miejsce, namiar na osobę kontaktową.

  choinki


  Drukuj Drukuj