Szkolenie e-learningowe – Zmieniaj nawyki na lepsze

zmieniaj nawyki_platformaPolska Zielona Sieć zaprasza nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu internetowym typu e-learning pt. “Zmieniaj nawyki na lepsze. Kupuj odpowiedzialnie ubrania i elektronikę!”. Szkolenie odbywa się w ramach projektu o tym samym tytule, aktywizującego polskich nauczycieli do podejmowania działań na rzecz krajów globalnego Południa i skierowane jest do wszystkich zainteresowanych włączeniem zagadnień globalizacji i odpowiedzialnej konsumpcji do prowadzonych przez siebie zajęć. Właśnie rozpoczynamy rekrutację!

Celem szkolenia jest ukształtowanie w nauczycielach i uczniach poczucia globalnej odpowiedzialności za codzienne wybory konsumenckie przez ukazanie zależności pomiędzy krajami globalnej Północy i Południa. Zwracamy szczególną uwagę na relacje między postawą jednostki i jej wyborami w życiu codziennym, a jakością życia społeczeństw innych regionów świata. Szkolenie skupi się na tematyce związanej z odpowiedzialnym kupowaniem, przedstawionej na przykładzie 2 grup produktów znajdujących się w obrębie zainteresowań konsumpcyjnych nastolatków: ubrań i sprzętu elektronicznego.

W szczególności podczas kursu poruszane będą następujące problemy:

 • czym jest odpowiedzialna konsumpcja,
 • jaki może być wpływ codziennych wyborów konsumenckich na jakość życia mieszkańców krajów globalnego Południa,
 • jakie są wyzwania środowiskowe i społeczne krajów globalnego Południa wiążące się z pozyskiwaniem surowców i produkcją odzieży oraz elektroniki,
 • jak ograniczyć negatywny wpływ zakupu i utylizacji odzieży oraz elektroniki na środowisko i pozytywnie wpływać na poprawę warunków życia ludzi z krajów globalnego Południa.
 • Więcej informacji o programie szkolenia w artykule na ekonsument.pl.

  Szkolenie odbędzie się przez Internet i rozpocznie się we wrześniu 2013. Na kurs składa się 5 multimedialnych lekcji teoretycznych oraz 1 zadania praktyczne (przeprowadzenie lekcji w oparciu o scenariusz wybrany z zaproponowanych przez organizatora). W trakcie 5 tygodni odbędą się również 3 sprawdziany wiedzy. W szkoleniu mogą uczestniczyć nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. W procesie rekrutacji wybierzemy 80 osób. Każda z osób, które ukończą kurs, otrzyma certyfikat.

  Uwaga! Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesyłać go na adres:milena@globalnepoludnie.pl do 8 września 2013 r.

  Przed wysłaniem należy zmienić nazwę pliku na własne imię i nazwisko. Aby wziąć udział w rekrutacji trzeba koniecznie wypełnić wszystkie pola w formularzu. Wyniki rekrutacji znane będą 13 września 2013 r.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym szkoleniu!

  Szkolenie jest współfinansowane przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.


  Drukuj Drukuj