Uwolnij książkę dla kenijskiej Kibery

ksiazki-dla-KiberyW ramach środków Polskiej Pomocy Ministerstwa Spraw Zagranicznych przeznaczonych na pomoc rozwojową w 2013 roku, Polska Zielona Sieć realizuje projekt pod nazwą “Książki dla pokoju i rozwoju – modernizacja biblioteki oraz aktywizacja wolontariuszy i nauczycieli do tworzenia biblioteki społecznej jako miejsca inicjatyw obywatelskich w slumsach w Nairobi”. Projekt realizowany jest w ramach programu Akcja dla Globalnego Południa.

W obecnych czasach, przy prawie nieograniczonym dostępie do Internetu, łatwości wyszukiwania informacji jednym kliknięciem, zapominamy o wadze i znaczeniu bibliotek, która spychane na drugi plan pozornie tracą swoją wartość. Jednak to, co przez nas jest niedoceniane, dla innych może być jedyną szansą na zdobycie wymarzonego wykształcenia. Młodzież i dorośli mieszkający w Kiberze – dzielnic slumsów w Nairobi, postanowili przejąć inicjatywę i zaczęli tworzyć bibliotekę społeczną. Staramy się im pomóc i jeszcze lepiej doposażyć bibliotekę w podręczniki akademickie dla kenijskich studentów. Tym samym, zwracamy się z prośbą o nieodpłatne przekazanie anglojęzycznych podręczników akademickich i wszelkich książek odnoszących się do różnych dyscyplin naukowych studiowanych na uczelniach wyższych. Jeżeli posiadacie zbiory książek, które są nadzieją na wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży kenijskiej, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Zbiórka podręczników, książek i innych pomocy naukowych w języku angielskim odbędzie się w dniach od 1 do 19 sierpnia 2013 roku w godzinach 12:00-14:00. Książki można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres biura Polskiej Zielonej Sieci w Krakowie (ul. Sławkowska 12, 31-014 Kraków).

Dołącz do akcji i promuj ją także na swoim profilu FB: Książka dla Kibery


Drukuj Drukuj