Kalendarz Polskiej Zielonej Sieci na rok 2013

Wszystkim, którzy nie mają jeszcze kalendarza na rok 2013, polecamy kalendarz ścienny Polskiej Zielonej Sieci ze zdjęciami nagrodzonymi w konkursie fotograficznym „Zmiany klimatu dotykają najbiedniejszych”. Nagrodzone fotografie to dwanaście historii pokazujących wpływ zmian klimatu na ludzi z krajów globalnego Południa.

Kalendarz można zamówić bezpłatnie wypełniając specjalny  formularz (kliknij, aby przejść do formularza). Liczba dostępnych egzemplarzy ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć. Osoby mieszkające w Krakowie mogą otrzymać kalendarz, bez konieczności wypełniania formularza, w siedzibie Polskiej Zielonej Sieci (ul. Sławkowska 12, II p., oficyna).

Kalendarz powstał w ramach kampanii CEE Bankwatch Network WPŁYW PRZEMYSŁU WYDOBYWCZEGO NA KLIMAT I ROZWÓJ oraz kampanii Polskiej Zielonej Sieci WYŻYWIĆ ŚWIAT na rzecz suwerenności żywnościowej i zrównoważonego rolnictwa. Mamy nadzieję, że wzbudzi on refleksję na temat sytuacji globalnego Południa w obliczu skutków zmian klimatu, a także choć na moment zwróci uwagę na konsekwencje europejskiej polityki energetycznej i klimatycznej oraz idących za nią inwestycji w krajach globalnego Południa.


Drukuj Drukuj