Wystawa “Lasy i ich mieszkańcy” tylko do 7 grudnia 2012!

Polska Zielona Sieć zaprasza na multimedialną wystawę edukacyjną kampanii „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” pt. „Lasy świata i ich mieszkańcy”, która w Krakowie będzie pokazywana jeszcze tylko do 7 grudnia 2012 roku.

Na wystawie pokazujemy zdjęcia i filmy o lasach na świecie, które zajmują łącznie ok. 4 mld ha (to prawie 130 razy tyle, co powierzchnia Polski), czyli ok. 30% zamieszkanych lądów. Niestety, las znikają z powierzchni Ziemi w rosnącym tempie. Wycinane są zwłaszcza pierwotne lasy Amazonii, doliny Konga, Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Północnej i Syberii.

Wystawa odbywa się na I piętrze w Galerii Kazimierz w Krakowie (ul. Podgórska 34), zaś na początku 2013 r. zostanie zorganizowana podobna w Warszawie oraz w Łodzi. Wstęp wolny. Wystawę zorganizowała Polska Zielona Sieć we współpracy z organizacjami pozarządowymi z Włoch, Rumunii, Hiszpanii i Malty w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Drukuj Drukuj