Bezpłatne pokazy filmów o transporcie w kinie Pod Baranami

Każdy na pewno słyszał choćby raz tzw. serwis drogowy w dowolnej stacji radiowej. Niemal zawsze przekazywane są w nim złe informacje o tym, że ta ulica jest zakorkowana, tamta też, itd. Takie wiadomości są nie tylko irytujące, ale też nieprawdziwe. Bo kto stoi w korkach? Tylko kierowcy samochodów. Tam gdzie są wydzielone torowiska i buspasy, pasażerowie transportu zbiorowego jadę bez większych zakłóceń, a jest ich w Krakowie dużo, bo aż 55 % wszystkich podróży miejskich wykonywana jest komunikacją miejską. Rowerzystów stojących w korkach też jeszcze nie widziałem.

Tak więc dla około 60 % krakowian lub więcej, radiowe serwisy drogowe, są bezużyteczne, a nawet szkodliwe. Ludzie są gotowi pomyśleć, że jedynym środkiem transportu w mieście jest samochód. Zresztą skutki takiego postrzegania rzeczywistości są niestety widoczne także w Krakowie. Dlatego Polska Zielona Sieć po raz kolejny zaprasza szczególnie uczniów i nauczycieli na darmowe seanse kinowe o zrównoważonym transporcie w miastach. Są jeszcze wolne miejsca na pokazach:

poniedziałek, 25 czerwca 2012 r., w godz. 9.00-11.30, – środa, 27 czerwca 2012 r., w godz. 9.00-11.30.

Miejsce: kino Pod Baranami, Rynek Główny 27. Filmy: “Miasto w ruchu” w reż. Stefana Shaeffera oraz seria 10 krótkich filmów “Moving Beyond the Automobile – Wyższa Kultura Mobilności” przygotowanych przez StreetFilms. Pokazy filmów odbędą się w ramach trzeciej edycji kampanii edukacyjnej dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych „Rower – nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce“ prowadzonej przez Polską Zieloną Sieć.

Chętnych prosimy o zgłoszenia telefonicznie pod nr 506 457 157, 515 12 43 46 lub pisząc na adres e-mail: malochleb@gmail.com do dn. 20.06.2012 roku.


Drukuj Drukuj