roweREC – znamy zwycięzców, nagrody rozdane

Konkurs filmowy dla uczniów roweREC zorganizowany i przeprowadzony przez Polską Zieloną Sieć zakończył się rozdaniem nagród (pożądanych przez każdego miejskiego rowerzystę) podczas 4. edycji największego festiwalu rowerowego pn. Święto Cykliczne.

Na scenie działo się tak dużo, że wciąż szukam zdjęć z ceremonii uhonorowania uczennic (tak tylko dziewczyny przyjechały po nagrody) szykownymi sakwami rowerowymi, stylowym oświetleniem i holenderskimi pelerynami rowerowymi. Nagrodą dodatkową za zajęcie I miejsca był oczywiście nowy rower miejski, ale za to w stylu retro. Konkurs roweREC przysporzył zwycięzcom wiele radości, ale też i kilku dłuższych chwil refleksji nad zagadnieniem zrównoważonego transportu. Uczciwie trzeba przyznać, że edukacja prowadzona przez Polską Zieloną Sieć w szkołach średnich i gimnazjalnych nie idzie na marne. Uczniowie rozumieją jak ważną rolę w systemach transportowych w miastach pełni rower i zaczynają coraz wyraźniej domagać się zmian w przestrzeni miejskiej. Zmian, które uczynią miasto przyjaznym dla ludzi i gdzie mobilność będzie charakteryzować wyższa niż obecnie kultura.

I miejsce w konkursie filmowy roweREC zajęły uczennice z klasy Id X Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie za pracę zatytułowaną 13 powodów, dla których warto jeździć rowerem.

II miejsce przypadło uczniom klasy IIc z Gimnazjum nr 2 w Skawinie. Ich praca nosi tytuł Wskocz na rower, czyli przyjemne z pożytecznym.

III miejsce zajęły uczennice z klasy IIe X Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Dwa miejsca na podium wychowanków X LO wcale mnie nie dziwi, bo to naprawdę jedna z najbardziej prorowerowych szkół w naszym mieście. Wszystkim jeszcze raz bardzo gorąco gratulujemy!


Drukuj Drukuj