Odnawialne źródła energii w Tanzanii – nowy projekt Polskiej Zielonej Sieci

Polska Zielona Sieć we współpracy z tanzańską organizacją OIKOS East Africa rozpoczyna realizację projektu mającego na celu zaopatrzenie budynków użyteczności publicznej na terenie obszarów wiejskich w regionie Arusha w Tanzanii w odnawialne źródła energii.

Realizacja projektu nie tylko polepszy jakość działania tych instytucji na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, lecz także będzie swoistą promocją odnawialnych źródeł energii jako bezpiecznego, korzystnego dla zdrowia ludzi i środowiska rozwiązania zapewniającego dostęp do potrzebnej energii indywidualnym rodzinom.

Nasze działania łączą elementy walki z ubóstwem (zapewnienie stałego dostępu do elektryczności), edukacji ekologicznej (potrzeba zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych) i rzeczywistej redukcji zużycia drewna i paliw kopalnych (ograniczanie śladu ekologicznego).

Więcej informacji znajdziecie już wkrótce na naszej stronie www.globalnepoludnie.pl

Projekt pod nazwą „Zwiększanie dostępu do odnawialnych źródeł energii na obszarach wiejskich w Tanzanii.” finansowany jest ze środków Pomocy Rozwojowej MSZ 2012.


Drukuj Drukuj