DaRoPlan – Darmowy Rowerowy Plan Krakowa

DaRoPlan :: Darmowy Rowerowy Plan Krakowa

W ramach zrealizowanego przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć projektu Rower – nowa kultura mobilności wydany został DaRoPlan – Darmowy Rowerowy Plan Krakowa.

Plan przeznaczony jest zarówno dla użytkowników roweru, jak i dla wszystkich tych, którzy wahają się jeszcze z wyborem roweru jako codziennego środka transportu. Być może to wydawnictwo ułatwi im decyzję. Na mapie nanieśliśmy drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, przejazdy oraz pasy rowerowe. Uzupełniliśmy naszą mapę o kontrapasy (przypominając, że kierunek jazdy po kontrapasie wyznacza oznakowanie poziome lub pionowe, lub jedno i drugie). Na mapie znalazły się też sugerowane trasy rowerowe, a w przypadku tras prowadzących w ulicach jednokierunkowych oznaczyliśmy je strzałkami kierunkowymi.

Rowerowa mapa Krakowa na podkładzie OpenStreetMap to nasz DaRoPlan – dla krakowskich rowerzystów. Wydawnictwo jest dystrybuowane w szkołach, sklepach rowerowych, prorowerowych pubach i kawiarniach, będzie też rozdawane podczas wydarzeń organizowanych przez rowerzystów.

Na drugiej stronie DaRoPlanu znajduje się poradnik Rower – nowa kultura mobilności:


Drukuj Drukuj