Kierunek Afryka – weź udział w wakacyjnym projekcie edukacyjnym!

Salezjański Wolontariat Misyjny zaprasza wszystkie placówki i ośrodki organizujące wakacyjne programy dla dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w projekcie „KIERUNEK AFRYKA – Pilotażowy program zajęć dla młodzieży na edukacyjnej mapie Afryki”.

Termin zgłoszeń – do 10 czerwca.

Program działań

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W przedsięwzięciu weźmie udział 20 placówek wychowawczych, które realizują program wakacyjny dla lokalnej młodzieży. Projekt obejmuje dwa etapy: pierwszy zakłada realizację cyklu aktywnych zadań edukacyjnych. Każde zadanie powinno być zaprezentowane w ciekawy i innowacyjny sposób, aby podczas spotkania finałowego można było je zaprezentować na wystawie. Drugim etapem będzie przyjazd 5 najaktywniejszych osób z każdej placówki do Parku Edukacji Rozwojowej w Krakowie, gdzie na wielkoformatowej mapie Afryki młodzież będzie mogła w interesujący i aktywny sposób kontynuować naukę.

Propozycja skierowana jest do młodzieży licealnej, gimnazjalnej oraz uczniów 5 i 6 klasy szkoły podstawowej.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszelkie koszty związane z przyjazdem do Krakowa pokrywa Salezjański Wolontariat Misyjny. W ramach spotkania finałowego zostanie zapewniony posiłek, uczestnicy otrzymają także gadżety upamiętniające udział w wydarzeniu.

Zapraszamy!

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.


Drukuj Drukuj