Konkurs stypendialny DBU dla absolwentów kierunków związanych z ochroną środowiska

Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko (DBU) ogłasza konkurs dla absolwentów wszystkich kierunków studiów zawierających w swoim programie tematykę: ochrony i zarządzania środowiskiem, ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej.

  • Termin składania wniosków o stypendium on-line: 1 czerwca 2011 – 16 września 2011
  • Rozmowy kwalifikacyjne: 26 października 2011 r., Wrocław
  • Wręczenie stypendiów: 26 listopada 2011 r.

Zapoznaj się z kryteriami konkursowymi bieżącej edycji Programu.

Podstawowym celem programu stypendialnego DBU jest profesjonalne zawodowe kształcenie polskich przyszłych kadr ochrony środowiska oraz umożliwienie młodym absolwentom startu kariery w dynamicznie rozwijającym się sektorze zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Stypendia przyznawane są w trybie konkursowym. Program stypendialny umożliwia odbycie zawodowego/naukowego/stażu w Niemczech (trwającego od 6 do 12 miesięcy) na uniwersytetach, w ministerstwach, przedsiębiorstwach, instytutach badawczych, urzędach, organizacjach pozarządowych, centrach badawczo – biznesowych itp.

Więcej informacji (w języku niemieckim oraz angielskim, dostępny jest także załącznik w języku polskim) znajduje się na stronie http://www.dbu.de/1453.html.

Kontakt:

Krajowy koordynator międzynarodowego programu stypendialnego DBU w Polsce Wiesława Dyki E-mail: w.dyki@eko.wroc.pl Tel.: 71/321 34 31 , kom. 66 77 22 301

dr Nicole Freyer E-mail: n.freyer@dbu.de Tel.: +49 541 9633 302 www.dbu.de

Jubileuszowa piętnasta edycja programu stypendialnego DBU w Polsce została objęta Patronatem Honorowym Ministra Środowiska (więcej na www.mos.gov.pl)

Program stypendialny Niemieckiej Fundacji Federalnej Środowisko (DBU) jest kontynuacją ogólnopolskiego konkursu na najlepszych absolwentów i doktorantów wyższych uczelni w dziedzinie ochrony środowiska realizowanego w latach 1997-2006 we współpracy z Fundacją im. Nowickiego. W roku 2007 polsko-niemiecki program stypendialny został włączony do Międzynarodowego Programu Stypendiów dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej fundacji DBU. Partnerem programu w Polsce jest od 2007 r. Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska (www.sds.org.pl), skupiające byłych stypendystów Fundacji im. Nowickiego i DBU.


Drukuj Drukuj