Dzień Ziemi 2011

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, podobnie jak w zeszłym roku, weźmie udział w obchodach Dnia Ziemi podczas festynu finałowego w dniu 8 maja 2011 roku w parku Pole Mokotowskie. Impreza ta jest już rozpoznawanym wydarzeniem w Warszawie organizowanym m.in. przez Społeczny Instytut Ekologiczny.

Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w 2011 roku obchodzone będą podczas Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tematem wiodącym będą lasy, hasło Dnia Ziemi 2011 to „las całkiem blisko nas”.

Serdecznie zapraszamy do naszego stoiska między godziną 10:00 a 18:00, gdzie będziemy prezentować naszą działalność poprzez materiały programu Kupuj Odpowiedzialnie dotyczącego zrównoważonej, odpowiedzialnej konsumpcji. Prócz materiałów będzie można również zagrać w naszą strategiczną grę planszową o niemałych rozmiarach, w której będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat odpowiedzialnych zachowań konsumenckich. Będzie można również zobaczyć mini-wystawę produktów, które kupujemy niemal codziennie wraz z ciekawostkami uzmysławiającymi skąd pochodzą, gdzie zostały wyprodukowane, jaką drogę musiały przebyć i w jaki sposób obciążają środowisko jako odpad. Zapraszamy również do znalezienia hasła wśród informacji umieszczonych wokół naszego stoiska traktujących o produkcji i konsumpcji dóbr, z którymi mamy do czynienia niemal codziennie. Przygotowaliśmy również upominki dla tych, którzy wezmą udział w grze lub w poszukiwaniu hasła w gąszczu informacji. Wraz z naszymi aktywistami będziemy do Państwa dyspozycji, odpowiadając na pytania dotyczące projektów realizowanych przez naszą organizację i zagadnień związanych z odpowiedzialną konsumpcją.

Gorąco zapraszamy!


Drukuj Drukuj