Dla Klimatu – Przeciw Ubóstwu w e!stilo

Co łączy pasterza z Etiopii, rybaka z Indonezji, rdzennych mieszkańców Nikaragui i rolników z Bangladeszu? To samo, co łączy dziś ponad 4 miliardy ludzi na Ziemi – codzienne doświadczanie skutków zmian klimatu. Dla pasterzy, rybaków czy rolników z krajów najuboższych zmiany klimatu są jednak czymś więcej, niż tylko powtarzającą się niedogodnością, do której trzeba się zaadaptować. Pogłębiają głód, problemy z dostępem do wody pitnej, powodują migracje i konflikty. W rejonach od dekad walczących z ubóstwem, są olbrzymim zagrożeniem. Mieszkańcy ubogich krajów dostają od nas solidny wycisk.

O dotychczas mało dyskutowanym w polskich mediach ubóstwie klimatycznym można przeczytać w najnowszym numerze E!stilo (numer 2(15) 2011). W ramach współpracy E!stilo z Polską Zieloną Siecią na łamach rubryki WAŻNY TEMAT umieściliśmy sprawdzone informacje a także unikatowe zdjęcia dokumentujące walkę ze skutkami zmian klimatu na całym świecie.

Zapraszamy do lektury – a jeśli zainspiruje was artykuł w E!stilo, więcej informacji o skutkach zmian klimatu w krajach Globalnego Południa znajdziecie na stronach globalnepoludnie.pl i dlaklimatu.pl.


Drukuj Drukuj