OGŁASZAMY KONKURS na nietypową konstrukcję rowerową!

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć Zaprasza studentów do wzięcia udziału w konkursie na upcyclingową konstrukcję rowerową.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektu konstrukcji rowerowej wykorzystującej w jak największej ilości materiały pochodzące z recyclingu (minimum 60%). Zwycięski projekt zostanie skonstruowany i weźmie udział w letnim rajdzie rowerowym „NEO NAWYKI GÓRĄ”, który rozpocznie się 23 lipca w Szczecinie, a zakończy 6 sierpnia w Krakowie. Autor/autorzy zwycięskiego projektu otrzyma 4000zł nagrody.

Na projekty czekamy do 28.02.2011 roku.

Uwaga! Wydłużamy termin nadsyłania projektów w konkursie na upcyklingową konstrukcję rowerową. Na projekty czekamy do 14 marca 2011 roku.

Kontakt z organizatorami: Natalia Jaworek, natalia@globalnepoludnie.pl, 091 880 38 72

Szczegóły konstrukcji (wyciąg z regulaminu):

1. układ napędowy składający się z 4 rowerów; 2. możliwość pokonywania długich dystansów; 3. zawarcie elementów oświetlenia niezbędnych z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego; 4. wykorzystanie materiałów pochodzących w jak największej ilości z recyclingu, minimum 60% elementów konstrukcji musi pochodzić z recyclingu; 5. wymiary pojazdu gabarytowego; 6. uwzględnienie w projekcie łatwego w demontażu ekranu materiałowego o wymiarach: szerokość 3 metry, wysokość 2,5 metra; 7. uwzględnienie w projekcie możliwości zamontowania baneru informacyjnego o wymiarach: 3 metry szerokości, 1 metr wysokości;

Po bardziej szczegółowe informacje odsyłamy do załączonego regulaminu konkursu.

Uwaga! Otrzymaliśmy kilka maili z zapytaniem podobnej treści, dlatego informujemy:

  • napęd na 4 rowery nie oznacza, że w konstrukcji muszą znajdować się 4 rowery w całości.
  • W pojęciu materiałów recyklingowych jak najbardziej zawierają się elementy zezłomowane.

Patronem konkursu jest Radio TOK FM. Słuchajcie o naszym konkursie w audycji “SKOŁOWANI” w sobotę 22 stycznia o godz. 19:00 !

Dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu


Drukuj Drukuj