„Dyskusje o energii“ pod patronatem radia TOK FM

W ramach kampanii “Neo Nawyki czyli Nowocześnie — Energooszczędnie — Odpowiedzialnie” rozpoczął się ogólnopolski cykl 33 debat studenckich poświęconych tematyce energii i zmian klimatu, zatytułowanych „Dyskusje o energii“.

Debaty organizowane są przez Polską Zieloną Sieć we współpracy z 11 kołami naukowymi na uczelniach wyższych na terenie całej Polski.

Dyskusje dotyczyć będą oszczędzania energii i perspektyw jakie niesie za sobą poprawa efektywności energetycznej, rozwój zielonej energii w Polsce. Będziemy także przekonywać do zmieniania nawyków na przyjazne dla środowiska w imię globalnej sprawiedliwości oraz odpowiedzialności za nasze emisje, które już dziś w sposób dramatyczny pogłębiają ubóstwo na świecie.

Cykl debat rozpoczęła dyskusja w Krakowie organizowana we współpracy z Kołem Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie której wystąpił dr Andrzej Kassenberg.

Kolejne debaty zostaną zorganizowane w listopadzie i w grudniu tego roku w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Wrocławiu i Rzeszowie.

Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc, w których odbędą się debaty, znajdziecie tutaj.


Drukuj Drukuj