NEO NAWYKI – nowa kampania Polskiej Zielonej Sieci

W tym roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania Polskiej Zielonej Sieci „NEO NAWYKI czyli Nowocześnie Energooszczędnie Odpowiedzialnie“. Patronem nowej kampanii jest Radio TOK FM.

Kampania skierowana jest zwłaszcza do młodzieży, studentów i zwykłych użytkowników Internetu, jak też do pracowników organizacji pozarządowych, dziennikarzy i parlamentarzystów.

Akcja zachęca do racjonalnego i świadomego korzystania z energii, którą nadal w głównej mierze pozyskuje się ze spalania paliw kopalnych, co przyczynia się do zwiększenia ilości gazów cieplarnianych w atmosferze i sprawia, że… Ziemia szaleje. Zmienia jej się klimat – zmienia nam się klimat. Dyskomfort Ziemi odbija się nam czkawką powodzi, gwałtownych wiatrów i burz, całkowitym rozregulowaniem dotychczasowego w miarę przewidywalnego systemu klimatycznego. Szaleństwo klimatyczne ma też poważniejsze następstwa dla krajów rozwijających się, gdzie całe regiony walczą o przetrwanie w nowej nieprzewidywalnej i bardziej wymagającej rzeczywistości. Dlatego bądźmy racjonalni używając energii!

W ramach akcji:

  • przeprowadzimy cykl 3 warsztatów dla organizacji pozarządowych
  • zorganizujemy energetyczne śniadania parlamentarno-studenckie
  • z pomocą studentów zaznajomionych z projektowaniem nietypowych pojazdów skonstruujemy upcyclingową konstrukcję rowerową, która weźmie udział w przygotowywanym na przyszłe wakacje rajdzie rowerowym
  • na trasie rajdu, w Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie odbędą się 3 akcje uliczne, w trakcie których malowane będą graffiti, pokazywane filmy i przeprowadzane konkursy.

Więcej na temat nowej kampanii przeczytacie na http://dlaklimatu.pl/


Drukuj Drukuj