Szkolimy nauczycieli, w jaki sposób prowadzić Akademię 3R

Akademia 3R - materiały edukacyjne i promocyjne Zakończyliśmy rekrutację. Od października 2010 roku rozpoczęliśmy cykl 30 szkoleń dla nauczycieli. Szkolenia przeprowadzimy w wielu miastach na terenie 10 województw, w których mieszczą się organizacje członkowskie Polskie Zielonej Sieci. Celem szkoleń, jest podzielenie się wiedzą i umiejętnościami, w jaki sposób przekazywać uczniom i całej społeczności szkoły, informacje o zasadzie postępowania z odpadami ukrytej w 3 magicznych literach „R“, Reduce-Reuse-Recycle.

Podczas szkoleń pokażemy, co udało nam się osiągnąć na etapie pilotażowym w roku szkolnym 2009/2010. Pokażemy, jak nauczyciele i ich uczniowie włączyli się do działania, podzielimy się naszym doświadczeniem pracy w ogólnopolskim projekcie realizowanego w ramach kampanii Kupij odpowiedzialnie. Zaprezentujemy efekty i zwycięskie prace w konkursie Akademia 3R – okiem reportera. Pokażemy wdrożone pomysły na działania w szkole i w jej najliższym otoczeniu.

Wszytkich, którzy nie będą mogli wziąć udziału w organizowanych przez nas szkoleniach, zachęcam do śledzenia ważnych dla każdego konsumenta informacji publikowanych w serwisie ekonsument.pl

Jednocześnie przypominam, że wydany w ramach Akademii 3R, Pakiet edukacyjny zawierający szereg pomysłów na działania oraz scenariusze do prowadzenia odpowiedzialnych konsumencko warsztatów dostępny jest na stronie internetowej projektu.


Drukuj Drukuj