WFOŚiGW w Krakowie nagrodził PZS

27 listopada 2009 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie nagrodził Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć za zrealizowanie w roku 2008 najlepszego projektu zgłoszonego do IV Edycji Konkursu Ekologiczna Gmina Województwa Małopolskiego oraz najlepszy projekt z zakresu edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju realizowany przez organizacje pozarządowe.

Nagrodę – ekoczek w wysokości 10 tys. zł – z rąk przewodniczącej Rady Nadzorczej Funduszu pani Aleksandry Malarz, w asyście prezesa Funduszu Krzysztofa Bolka, odberała prezes Zielonej Sieci Joanna Furmaga.

WFOŚiGW w Krakowie nagrodził PZS from Polska Zielona Siec on Vimeo.

W Konkursie rozdano nagrody w kategoriach:

1. Eko Prix, 150 tys. zł – Miasto Kraków

2. Ochrona wód, 70 tys. zł, – Miasto i Gmina Niepołomice

3. Ochrona powierzchni ziemi, 70 tys. zł – Gmina Sułkowice

4. Edukacja ekologiczna i ochrona przyrody, 50 tys. zł – Miasto Tarnów

5. Organizacja pozarządowa za najlepszy projekt z zakresu edukacji ekologicznej oraz propagowania działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju, 10 tys. zł – Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć

Zgłoszony przez nas projekt realizowany w 2008 roku pn. Kupuj odpowiedzialnie! Twoje pieniądze kształtują świat skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z terenu województwa małopolskiego. W jego ramach przeszkoliliśmy uczniów z 50 klas, przekazując im wiedzę i nasze doświadczenie w dziedzinie sprawiedliwego handlu, odpowiedzialnej i zrównoważonej konsumpcji, praw zwierząt, warunków pracy ludzi. Projekt w Małopolsce jako element ogólnopolskiej kampanii Kupuj odpowiedzialnie koordynowany był przez Małgorzatę Małochleb, aktualnie koordynatorkę ogólnopolskiego projektu Akademia 3R również realizowanego w ramach kampanii Kupuj odpowiedzialnie.

Relacja fotograficzna z wręczania nagród dostępna jest w profilu Zielonej Sieci w serwisie Flickr.


Drukuj Drukuj