Konkursy ogłoszone przez Ministerstwo Środowiska

I KONKURS DLA DZIECI ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Ministerstwo Środowiska pragnie zaprosić dzieci oraz szkoły do wzięcia udziału w konkursie pt. „WESOŁE ŚMIECI”

Jeśli obchodzą Cię losy naszej planety, masz paczkę znajomych, a w dodatku chcesz wygrać wspaniałe nagrody, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

RZEŹBA/MASKOTKA – Na pewno nie raz przekonałeś się, że z „niczego” można stworzyć „coś”. ŚMIECI NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE! Wystarczy garść pomysłów, klej, nożyczki i pomoc kumpli z podwórka a w mgnieniu oka powstanie rzeźba lub maskotka z odpadów!

Jeśli wspólnie z przyjaciółmi stworzycie ciekawe dzieło to macie szansę zarówno Wy, jak i szkoła otrzymać ATRAKCYJNE NAGRODY!

Konkurs trwa od 9 listopada 2009 r. do 15 lutego 2010 r. Więcej informacji o dane gdzie należy przesłać prace konkursowe znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska.

II KONKURS DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

Ministerstwo Środowiska zaprasza młodzież oraz szkoły do wzięcia udziału w konkursie pt. „TWÓRCZOŚĆ Z KOSZA”

„TWÓRCZOŚĆ Z KOSZA” to wyzwanie dla tych, którzy lubią kręcić filmy lub dla tych, których kręci tworzenie komiksów.

FILM – Wystarczy zebrać grupę „aktorów”, czyli najbardziej fotogenicznych kumpli z Twojej paczki, wpaść na ciekawy pomysł, wziąć kamerę i nakręcić krótki film edukacyjny na temat segregacji odpadów i ich zapobiegania.

KOMIKS – Jeśli koledzy nie wykazują chęci zagrania w filmie, to na pewno namiętnie zarysowują swoje szkolne zeszyty. Jeśli stworzą ciekawy komiks o tematyce segregacji i zapobiegania odpadów, mają szanse wygrać ATRAKCYJNE NAGRODY!

Konkurs trwa od 9 listopada 2009 r. do 15 lutego 2010 r. Więcej informacji o dane gdzie należy przesłać prace konkursowe znajuje się na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska.


Drukuj Drukuj