Ostatni dzownek dla klimatu – spływ tratwą z Krakowa do Gdańska

W dniach 10 lipca – 8 sierpnia 2009 r. Polska Zielona Sieć organizuje spływ tratwą po Wiśle, połączony z całodniowymi piknikami w pięciu miastach:

Kraków 10/07 :: Kazimierz Dolny 19/07 :: Warszawa 24/07 :: Toruń 1/08 :: Gdańsk 8/08

Spływ będzie symboliczną podróżą jeszcze wyżej na północ, do Kopenhagi.

Dla ochrony klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego rok 2009 jest kluczowy – w grudniu w Kopenhadze odbędzie się najważniejsza od lat konferencja ONZ na najwyższym szczeblu, gdzie ustalony zostanie klimatyczny plan ratunkowy. Zmiany klimatu to wyzwanie bez precedensu – zarówno dla polityków, jak i obywateli. Pełen letnich atrakcji spływ ma przybliżyć społeczeństwu wagę procesu negocjacji nowego porozumienia klimatycznego oraz zachęcić Polaków do podjęcia prostych działań na rzecz ochrony klimatu.

Organizatorzy gwarantują różnorodność atrakcji – happeningi, warsztaty naprawy i ozdabiania rowerów, pogadanki z ekspertami, wystawę portretującą Polaków podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu, możliwość popedałowania na prądotwórczym rowerze, a nawet zaopiekowania się dotykoczułym Baobabem – symbolem wpływu zmian klimatycznych na florę i faunę. Wieczorami odbędą się koncerty oraz pokaz filmu Age of Stupid – apokaliptycznej wizji przyszłości po katastrofie klimatycznej, z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Uczestnicy akcji będą mieli okazję podpisać się pod pilnym apelem klimatycznym do Premiera RP i zrobić sobie “klimatyczne zdjęcie”.

Będzie to najprawdopodobniej najbardziej atrakcyjne wydarzenie zw. z Kopenhagą w tym roku w Polsce. Będzie to na pewno okazja do spędzenia letniej dnia w przyjemny i pożyteczny sposób. Zapraszamy!

Już teraz na stronie dlaklimatu.pl można znaleźć materiały dotyczące innych działań Polskiej Zielonej Sieci na rzecz ochrony klimatu oraz kompendium wiedzy o globalnym ociepleniu.

Polska Zielona Sieć jest ogólnopolskim związkiem stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od lat prowadzimy kampanie promocyjno-informacyjne dotyczące min. zmian klimatycznych, odpowiedzialnej konsumpcji oraz krajów Globalnego Południa. Nasze wystawy edukacyjne są eksponowane na dworcach (min. na głównych dworcach Warszawy, Krakowa i Poznania), w urzędach i na głównych placach wielu polskich miast. Więcej informacji na: zielonasiec.pl

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć 31-014 Kraków, ul. Sławkowska 26a ::: tel.: 012/ 431 28 08

KONTAKT: Małgorzata Krzystkiewicz tel.: 0 603 888 289 email: g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl

DOKUMENTY DO POBRANIA: Spływ Tratwą – program wydarzeń


Drukuj Drukuj